Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Konkursy

Biblioteka szkolna ogłasza II edycję konkursu na recenzję książki pod hasłem

„MUSISZ TO PRZECZYTAĆ!!!”

Jeśli jesteś molem książkowym, pochłaniasz literaturę i chciałbyś podzielić się swoimi opiniami na jej temat, zapraszamy Cię do udziału
w naszym konkursie.

Aby wziąć w nim udział należy napisać recenzję z ciekawej książki, którą chciałbyś polecić swojej koleżance/koledze i przesłać ją
na adres biblioteki szkolnej biblioteka.zs5@wp.pl

                                                          Konkurs trwa do 30 maja 2018 roku.
curiousbookCo miesiąc do wygrania książka niespodzianka!!!
 
Przesłane prace zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki szkolnej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Gimnazjum i Liceum naszej szkoły!!!

O zwycięstwie w konkursie będzie decydować umiejętność zainteresowania omawianą książką innych czytelników a także poprawność językowa nadesłanej recenzji.

Bardzo serdecznie zapraszamy uczniów do podjęcia tego wyzwania
i życzymy POWODZENIA!!!

Regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej.

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS NA RECENZENTA KSIĄŻEK!!!

Jeśli jesteś molem książkowym, pochłaniasz literaturę i chciałbyś podzielić się swoimi opiniami na jej temat, zapraszamy Cię do udziału w naszym konkursie. school_reading_boy2

Aby wziąć w nim udział należy pisać recenzje z przeczytanych książek i przesyłać je na adres biblioteki szkolnej biblioteka-zs5@wp.pl do dnia 30 maja 2017 r. Napisane recenzje zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki szkolnej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Gimnazjum i Liceum naszej szkoły!!!

3_14071439754_300O zwycięstwie w konkursie będzie decydować ilość nadesłanych recenzji a także ich poprawność językowa i umiejętność zainteresowania omawianą książką innych czytelników.

Najlepsi recenzenci zostaną nagrodzeni ocenami z języka polskiego oraz ciekawymi książkami.

Recenzja książki powinna zawierać:

 1. Recenzję książki zacznij pisać od podania tytułu książki oraz jej autora.

 2. Krótko opisz fabułę książki nie zdradzając jej zakończenia. Napisz kim są bohaterowie książki, gdzie rozgrywa się akcja. Opisz wątek przewodni książki lub główny problem jaki ona porusza. Nie streszczaj książki!!!

 3. Wyraź swoje zdanie na temat przeczytanej książki. Jeśli książka cię zainteresowała, nie szczędź jej pochwał. Jeśli nie przypadła ci do gustu, postaraj się napisać konstruktywną krytykę. Opisz co cię rozbawiło, wzruszyło, zaskoczyło. Nie zdradzaj najważniejszych informacji dotyczących fabuły. Do jakich odbiorców książka jest skierowana. Czy była dobrze prowadzona narracja.

 4. Na końcu napisz krótkie podsumowanie, w którym możesz opisać jakie wrażenie na tobie zrobiła przeczytana książka. Zachęć innych czytelników do jej przeczytania lub odradź ją jeśli cię nie zainteresowała.

happy reading 2 peeps

Regulamin konkursu na najlepszego recenzenta książek.

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Gimnazjum i Liceum Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce.

 2. Napisane recenzje książek należy przesyłać na adres biblioteki szkolnej
  biblioteka-zs5@wp.pl  do dnia 30 maja 2017 r.

 3. Każda wysłana recenzja musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa)

 4. Przesłane recenzje zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki.

 5. O zwycięstwie w konkursie będzie decydować ilość nadesłanych recenzji a także ich poprawność językowa i umiejętność zainteresowania omawianą książką innych czytelników.

 6. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie recenzje autorstwa uczestnika, nienaruszające praw autorskich osób trzecich.

 7. Biblioteka szkolna zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac do celów promocyjnych.

 8. Zgłoszenie do konkursu, jest równoznaczne z uznaniem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bibliotekę szkolną.

 9. Dla uczestników konkursu przewidziano oceny z języka polskiego i nagrody książkowe.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów Gimnazjum nr 5 do udziału w Konkursie Plastycznym na plakat pod hasłem:

„Lektura szkolna może być ciekawa”.maxresdefault

Zadaniem uczestników konkursu jest sporządzenie plakatu przedstawiającego lekturę szkolną, która go zainteresowała i którą czytał z przyjemnością. Format plakatu oraz  technika plastyczna (rysunek, malarstwo, collage, grafika komputerowa) jest dowolna. Plakaty należy dostarczyć do biblioteki szkolnej, do dnia 16 listopada 2016 roku. Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody.

Zapraszamy!

Regulamin konkursu.

 1. Przedmiotem konkursu jest plakat pod hasłem: „Lektura szkolna może być ciekawa”.

 2. Konkurs adresowany jest do uczniów Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce.

 3. Autorem pracy może być tylko jedna osoba.

 4. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie plakaty autorstwa uczestnika, nienaruszające praw autorskich osób trzecich, nigdzie poprzednio niepublikowane.

 5. Plakat może być wykonany w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, collage, grafika komputerowa) lub w technikach mieszanych.

 6. Plakaty należy złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 16.12.2016 r.

 7. Format plakatu jest dowolny.

 8. Plakat musi być zaopatrzony w następujące dane: tytuł przedstawionej lektury, imię, nazwisko i klasę uczestnika konkursu.

 9. Przesłane prace nie podlegają zwrotowi.

 10. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac do celów promocyjnych.

 11. Zgłoszenie do konkursu, jest równoznaczne z uznaniem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bibliotekę szkolną.

 12. Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę: pomysłowość, staranność wykonania, ogólne wrażenie artystyczne.

 13. Dla uczestników konkursu przewidziano oceny i nagrody.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów III Liceum Ogólnokształcącego do udziału w Konkursie Fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”.

Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie osoby czytającej książki w nietypowych miejscach, zaskakujących sytuacjach, zabawnych pozach. jantonalcor_readerboy

Zdjęcia w formie elektronicznej należy przesłać na adres e-mail biblioteki szkolnej:

biblioteka-zs5@wp.pl do dnia 16.12.2016 roku. 

Zachęcamy wszystkich uczniów zainteresowanych fotografią do udziału w konkursie. Dla uczestników przewidziano oceny i nagrody.

Zapraszamy!

Regulamin konkursu.

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

 2. Uczestnicy wykonują fotografie cyfrowe i przesyłają je na adres e-mail biblioteki szkolnej: biblioteka-zs5@wp.pl do dnia 16.12.2016 roku.

 3. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia.dziecko

 4. Każde zdjęcie powinno być zaopatrzone w następujące dane: tytuł zdjęcia a także imię, nazwisko i klasę.

 5. Przesłane prace nie podlegają zwrotowi.

 6. Przesyłając fotografię konkursową uczestnik zapewnia, że jest jej autorem oraz, że przysługuje mu pełnia praw autorskich.

 7. Jeśli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik konkursu zapewnia, że osoba znajdująca się na tej fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację. W przypadku roszczeń osób trzecich związanych z prawami autorskimi do fotografii, pełna odpowiedzialność spada na uczestnika, który dostarczył zdjęcie.

 8. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac do celów promocyjnych.

 9. Zgłoszenie do konkursu, jest równoznaczne z uznaniem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bibliotekę szkolną.

 10. Komisja konkursowa dokona oceny prac fotograficznych biorąc pod uwagę: pomysłowość, zaskakujące, nietypowe sytuacje, ogólne wrażenie artystyczne.

 11. Dla uczestników konkursu przewidziano oceny i nagrody.